Pododermatitida-otlaky

Tak a za námi je další zkušenost. U Karen jsme dlouho bojovali s otlaky. Byla to hrůza, nepomohla ani léčba antobiotiky ani Framykoin ani tetracyklinová mast Tenazym. Bylo to jak na houpačce, chvilku nahoře(dobré) a chvilku dole(otlak se znovu objevil). Nakonec, když se nám před porodem udělali ze spodu na předním tlapkách otevřené hnisající rány, jsem ránu vždy vyčistila a začala koupat v silně fialovém roztoku hypermanganu a poté namazala Pithyolem a zavázala. Musím říct, že to bylo zatím nejúčinější co jsme poznali. Účinkovalo to lépe než antibiotika. Také se musím přiznat, že Pithyol mi poradila paní chovatelka z CHS Skinny Velvet

Nápad s hypermanganem jsem dostala po tom, když jsme úspěšně vyléčili Lotagenem absces u Chyrra na krku. Lotagen si totiž všímá pouze nemocné tkáně, zdravé ne, i když je poměrně drastický. Na nožky nám, ale nepomohl a spíš je ještě víc dráždil a napuchly. Lékařka mi předtím řekla, že silný roztok(tmavě fialový) hypermanganu má podobné účinky jako Lotagen, takže jsme ho vyzkoušeli a sláva, objevil se konečně úspěch.

Vím, že není záruka úplného vyléčení, protože otlaky se rády vrací, ale zatím je vše v pořádku snad ani deformace tlapek není vyditelná.


TOPlist