Péče o morčátko

Stránky jsou v průběhu tvoření. Postupně jsem budu přidávat rady, které se mi osvědčily, nebo které mí byli doporučeny.

 

Péče o uši

Zatím, nejlíp se mi osvědčily kapky do uší Otifree(v prodeji buď u veterináře, nebo i v lékárně, kde prodávají přípravky na zvířata), jsou sice určeny pso psy a kočky, ale mně se náramě osvědčily hlavně u Teddíků, kteří, trpí na suchou kůži a to i v uších. Prve jim oušku vytřu olejem(např. olivovým z lékárny), ale ne úplně vevnitř a potom kápnu Otifree a jemně promnu. Popřípadě ještě celé ouško namažu modrou indulonou. Ouška jsou pak jak alabastr.

 

Péče o kůži

U skinníků se mi ze všeho nejlíp osvědčila modrá indulona, dělé opravdu zázraky. Dřív jsem používala Leniens(masťový základ na promaštění suché kůže), ale po tom se mi zdálo, že se některým skinníkům dělá krupička. Taky se mi osvěsčilo čím míň mažu, tím míň se pokožka vysušuje.

U US Teddy , je problém s lupy, zatím se s tím perem. Prostě vyčesávat, ale zjistila jsem, že pomůže i voda s octem, která upravuje PH pokožky. Buď morčátko okoupeme a nebo postříkáme. Poměr nevím dělám to od oka, ale hlavně víc vody jak octa, ne obráceně!!!

Od lupů by měl pomoci i Nizoral šampon, který pomůže i proti plísni.

 

Krmení

Já krmím granulema buď pro morčata s vit. C a nebo pro koně kde je menší obsah vojtěšky , v tom případě přidávám do vody vit. C, asi 1-2x týdně. Přidávám ovesné vločky, hlavně mláďatům, občas jako odměnu piškot.

Zeleninu a ovoce se snažím dávat denně a taky se o ni náležitě všichni hlásí.

Zelenina - nejoblíbenějí je mrkev+nať, petržel+nať, celer+nať, fenykl, červená řepa, rajčata, paprika, okurek, salát(hlávkový, ledový...ale jen málo) atd.

Ovoce - Jablka, kiwi, meloun(cukrový i vodní), ananas, apod.

Samozřejmě všeho s mírou a nepřecpat, aby neměli průjem!!!

Do vody přidávám, ale ne všechno naráz C Compositum, Acidomit K, Optimin K, podle potřeby. Jinak mají rádi vodu s vymačkaným citronem či limetkou(na 1,5 litru půl citronu, nebo 1 limetka), vit. C lze dát i lidský, ovšem NE šumiv. Dává se 1/4 tablety na 250ml vody.

 

Průjem

Na měkké bobky se mi osvědčila Smecta(volně se dá koupit v lékárně), sáček rozdělíme na 4 díly. Jeden díl Smecty rozpustíme v malém množství vody, morčátku nemusíme dát všechno. Podáme mu asi 2ml (mláděti míň)stříkačkou(bez jehly) do pusy, 2-3x denně. Můžeme použít i živočišné uhlí

Pokud je průjem, zvláště při podezření na kokcidiózu(stres, nevhoná strava), je dobré přeléčit např. Baycox, ESB 3, Sulfadimidin apod. vše se dá zakoupit u veterináře i s návodem. I při přeléčování můžeme podávat Smectu, váže na sebe i škodliviny.

 

 Pododermatitida-otlaky       klikněte


TOPlist